Koszenie trawy i usługi ogrodnicze

Oferujemy usługi ogrodnicze oraz abonamentowe koszenie trawy na posesjach prywatnych i w przestrzeniach użyteczności publicznej.

Pielęgnacja ogrodu

Zaprojektowanie nowoczesnego, zielonego ogrodu oraz jego kompleksowe wykonanie to zaledwie pierwszy krok, choć ważny, do tego byś na co dzień cieszył się pięknym i zadbanym ogrodem. Trawa z rolki lub z siewu wymaga stałej pielęgnacji. I mowa tu nie tylko o nawożeniu, ale o jej przygotowaniu na okres zimowy. Ważne jest również regularne koszenie trawy oraz serwis systemów nawadniania. Aranżacja ogrodu to inwestycja, która aby cieszyć oko wymaga stałej pielęgnacji. Dlatego poza kompleksowym tworzeniem nowoczesnego ogrodu proponujemy również abonamentowe lub jednorazowe usługi ogrodnicze, a w nich:

  • koszenie trawy i trawników na prywatnych posesjach,
  • koszenie trawy na dużych terenach zielonych, boiskach, osiedlach, przy centrach handlowych,
  • sadzenie roślin,
  • pielęgnacja ogrodu i ochrona roślin.

Chcąc cieszyć się pięknym, zielonym ogrodem cały czas trzeba pamiętać o odpowiednich zabiegach pielęgnacyjnych, które nasza firma ogrodnicza Państwu oferuje. Zapraszamy do kontaktu!

Koszenie trawy i usługi ogrodnicze

Urządzenie ogrodu zaczynamy od oceny powierzchni. Następnym krokiem jest stworzenie koncepcji architektonicznej dostosowanej do istniejących warunków glebowych i ukształtowania terenu. Jeżeli zdecydujecie się na gotowy projekt ogrodu, to połowę sukcesu mamy za sobą, gdyż znamy przybliżony koszt materiałów, roślin potrzebnych do wykonania ogrodu oraz dokładne rozmieszczenie roślin i całej architektury.

Bardzo ważne w urządzaniu przestrzeni zielonej jest również przygotowanie całego ogrodu:

  • dokładne uporządkowanie terenu,
  • odpowiednie uprawianie gleby,
  • wyrównanie całego terenu do odpowiedniego poziomu.

Następnie przystępujemy do nasadzenia roślin i innych prac wykończeniowych upiększających ogród. Wszystkie te prace oferuje nasza firma ogrodnicza.

Każdy ogród wymaga pewnej ochrony i pielęgnacji. Nie wystarczy posadzić rośliny i o nich zapomnieć. Wręcz przeciwnie, należy na bieżąco o nich pamiętać. Chodzi tu przede wszystkim o podstawową pielęgnację, którą zaczynamy już wczesną wiosną. Bardzo ważne są cięcia wiosenne roślin, które nadają im piękny kształt i poprawiają ich wzrost i obfitość kwitnienia u niektórych gatunków.
Następnym krokiem wiosennej pielęgnacji są opryski chemiczne stosowane profilaktycznie i interwencyjnie: przeciw chorobom grzybowym i szkodnikom uszkadzającym nasze rośliny. Oprysk chemiczny wykonany w odpowiednim czasie i w odpowiedni sposób, pozwala chronić rośliny od zniszczenia. Ważnym elementem pielęgnacyjnym jest również nawożenie roślin na przełomie marca i kwietnia.

Przy pielęgnacji i ochronie roślin należy również pamiętać o środkach ostrożności i o tym, aby nie przedozować żadnej z wykonanych czynności oraz realizować je w odpowiednim czasie.

Nasi partnerzy

Życzymy pięknego dnia!

Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy do kreatywnej współpracy.

Firma ogrodnicza warta zaufania

Projektowanie ogrodu i jego kompleksowe wykonanie to czynności, które potrafią cieszyć i dostarczyć właścicielom posesji dużo radości. Żeby jednak efekt pięknej zielonej przestrzeni, w której z przyjemnością będą Państwo odpoczywać, utrzymał się na długo, należy koniecznie regularnie dbać o swój nowoczesny ogród. Co nie zawsze jest łatwe.

Bez odpowiedniego doświadczenia i sprzętu niestety mogą zdarzyć się wpadki, których efektem może być przerzedzenie trawy albo obumarcie roślin. Dlatego, oczywiste dla nas stało się, że wraz z kompleksową aranżacją przestrzeni zielonych będziemy oferować również usługi ogrodnicze.

Zadbamy o właściwą pielęgnację trawy, roślin oraz serwis systemów nawadniania. Możecie mieć pewność, że z nami Wasz ogród na długo pozostanie piękny i zielony.   

ZADZWOŃ TERAZ