Zakładanie trawnika
z rolki lub trawy z siewu

Marzysz o urozmaiconej roślinności w ogrodzie, jednak nie bardzo wiesz,
jak się za to zabrać? Służymy pomocą.

Trawniki

Podstawą nowoczesnego ogrodu jest piękna i zielona trawa. Jak jednak uzyskać efekt, który zachwyci wszystkich? Jak stworzyć trawnik odporny na deptanie i taki, który będzie pięknie rosnąć w słońcu lub w półcieniu?

My z odpowiedzią na te pytania nie mamy problemów. Zakładanie trawników to dla nas codzienność. Dla właścicieli posesji, instytucji publicznych i firm posiadających rozległe tereny zielone kompleksowo zakładamy trawniki zarówno z rolki jak i trawy z siewu.

Oferujemy:

  • przygotowanie terenu pod założenie trawnika,
  • niwelacje terenu,
  • równanie terenu, za pomocą łat brukarskich osiągamy efekt idealnie prostej powierzchni,
  • transport i rozłożenie ziemi ogrodowej,
  • rozkładanie siatki przeciw kretom i szpilowanie jej do podłoża,
  • zakładanie trawnika z rolki,
  • zakładanie trawnika z siewu.

Trawa z rolki czy z siewu?

Trawa z rolki to w ostatnim czasie bardzo pożądany towar przez właścicieli ogrodów. Dlaczego? Efekt pięknej zieleni na posesji jest natychmiastowy i nie trzeba czekać na wzrost nasion, tak jak w przypadku trawy z siewu.

Jednak prace przygotowawcze, jakie profesjonalna ekipa zakładająca trawniki, musi poczynić są niemal takie same w jednym i w drugim przypadku. Przede wszystkim warto na samym początku rozłożyć siatkę zabezpieczającą przed kretami. Kretowiska na zielonym, równo skoszonym trawniku to zmora wielu właścicieli domów z ogrodem.

Dodatkowo, jeżeli zakładamy trawnik metodą z siewu, siatkę przykrywamy warstwą ziemi, wyrównujemy powierzchnię i dopiero wówczas równomiernie siejemy trawę tzw. siewem krzyżowym.

Prace przy trawniku z rolki wymagają równomiernego rozłożenia rolek, tak aby dobrze do siebie przylegały i tworzyły jednolity trawnik. Potrzebne jest więc doświadczenie w tego typu pracach.

Do końcowych prac należy dobre ugniecenie trawy tzw. wałowanie, które powoduje szybsze ukorzenienie się trawy. Trzeba oczywiście pamiętać o systematycznym zraszaniu trawnika i koszeniu, a efekt końcowy będzie w stu procentach zadowalający.

Często zadawanym przez klientów pytaniem jest cena. Jeżeli zależy nam na ekonomicznych rozwiązaniu, to trawa z siewu będzie z pewnością tańsza, zwłaszcza w sytuacji, gdy działka jest duża. Trzeba jednak pamiętać, że kiełkowanie trawy, zagęszczanie i ostateczny wzrost to proces trwający długie tygodnie. Dlatego, jeśli oczekujesz natychmiastowego efektu zdecydowanie – trawa w rolkach – to rozwiązanie dla Ciebie.

Nasi partnerzy

Życzymy pięknego dnia!

Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy do kreatywnej współpracy.

Zakładanie trawnika – o czym jeszcze pamiętać?

Piękny, zadbany, zielony trawnik z rolki bądź z siewu to najważniejszy element w projekcie nowoczesnego ogrodu. Przed rozpoczęciem działań warto przemyśleć każdy aspekt przestrzeni, którą chcemy zagospodarować. Weźcie pod uwagę nie tylko kwestię zabezpieczenia trawy przed kretami, ale również chwastami, które potrafią niestety psuć efekt estetyczny. Trzeba dokładnie usunąć pędy i kłącza. 

Dodatkowo pamiętajmy o zabiegach pielęgnacyjnych. Nawożenie, koszenie i grabienie trawy – to podstawa, dzięki której osiągniesz zadowalający efekt. Poza tym, już na etapie planowania ogrodu przemyśl, jak będziesz zraszał zieleń. Jeżeli bowiem wybierzesz system do nawadniania, koniecznie zainstalować trzeba go jeszcze przed sadzeniem trawy.

Radom, to miejsce, w którym mamy siedzibę, jednak projekty realizujemy na terenie całej Polski. Zadzwoń, zapytaj i wyceń nasze usługi ogrodnicze: +48 533 111 060 ZADZWOŃ TERAZ