Urządzanie i pielęgnacja ogrodu

Firma doradzi Państwu w dziedzinie:

  • Doboru roślin do gleby w ogrodzie.
  • Sposobu dbania o rośliny w późniejszym okresie wzrostu.
  • Zapobiegania chorobom roślin.
  • Oceny stanu roślin rosnących w ogrodzie.

Prowadzimy również całoroczny nadzór i prace pielęgnacyjne w ogrodzie.

Dodatkowe informacje:

Urządzanie ogrodu należałoby zacząć od oceny terenu. Ustalić stan podłoża, jakość gleby i nawilgocenia gruntu. Następnym krokiem jest objęcie koncepcji architektonicznej, dostosowując ją do istniejących warunków glebowych i ukształtowania terenu. Jeżeli zdecydujemy się na gotowy projekt ogrodu, to połowę sukcesu mamy za sobą, gdyż będziemy mieli wtedy przybliżony koszt materiałów i roślin potrzebnych do wykonania ogrodu oraz dokładne rozmieszczenie roślin i całej architektury.

Bardzo ważne w urządzaniu ogrodu jest również przygotowanie całego ogrodu:

  • dokładne uporządkowanie terenu,
  • odpowiednie uprawianie gleby,
  • wyrównanie całego terenu do odpowiedniego poziomu.

Następnie przystępujemy do na sadzenia roślin i innych prac wykończeniowych upiększających ogród. Wszystkie te prace oferuje nasza firma z pełnym profesjonalizmem i wykonaniem.

Każdy ogród tak jak wiele innych rzeczy wymaga pewnej ochrony i pielęgnacji. Nie wystarczy posadzić rośliny i o nich zapomnieć. Wręcz przeciwnie, należy na bieżąco o nich pamiętać. Chodzi tu przede wszystkim o podstawową pielęgnację, którą zaczynamy już wczesną wiosną. Bardzo ważne są cięcia wiosenne roślin, co nadaje im piękny kształt i poprawia ich wzrost i obfitość kwitnienia u niektórych gatunków. Następnym krokiem wiosennej pielęgnacji są opryski chemiczne stosowane profilaktycznie i interwencyjnie. Przeciw chorobom grzybowym i szkodnikom uszkadzającym nasze rośliny. Oprysk chemiczny wykonany w odpowiednim czasie i w odpowiedni sposób, pozwala chronić nasze rośliny od zniszczenia. Na koniec przyszedł czas na witaminy, które nasze rośliny potrzebują, by jeszcze piękniej wyglądać i zachwycać nasze oczy. Nawożenie roślin rozpoczynamy na przełomie marca i kwietnia.

Przy pielęgnacji i ochronie roślin należy również pamiętać o środkach ostrożności i aby nie przedawkować żadnej z wykonywanych operacji oraz wykonywać je w odpowiednim czasie.

Nasi partnerzy

Życzymy pięknego dnia!

Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy do kreatywnej współpracy.

ZADZWOŃ TERAZ