Odwadnianie terenu

Jak kierować wodę, by nie było jej w ogrodzie w nadmiarze?

Nasza firma pomoże Państwu w rozwiązaniu tego problemu. Zajmujemy się kompleksowym przygotowaniem terenu przed założeniem ogrodu Państwa marzeń.

  • Rozmieszczamy sieci drenów i komór chłonnych do odprowadzania nadmiaru wody.
  • Wskazujemy parametry poziomu wód gruntowych.
  • Określamy ryzyko zawilgocenia fundamentów budynków.

W przypadku zalegania wody na powierzchni stosujemy system odwodnienia liniowego. Dobór systemu odwadniającego jest zależny od Państwa zapotrzebowania na wskazany przez naszą firmę problem.

Dodatkowe informacje:

Odwadnianie terenu jest niezbędne w przypadku braku melioracji na danym obszarze, lub w wyniku jego złego działania. Widoczne jest to szczególnie wczesną wiosną po zimowych roztopach, gdzie z braku możliwości odpływu wody, gromadzi się ona i zalega na całej powierzchni. Jest to bardzo niekorzystne zarówno dla większości roślin, jak i dla gleby. Dlatego też stosuje się odwadnianie terenu poprzez rozprowadzanie kilku rur odwadniających w odpowiednich odstępach, które zbierają wodę i odprowadzają ją do zbiornika zbiorczego lub innego odpływu.

Trzeba pamiętać również o umieszczeniu rur na odpowiedniej głębokości i pod odpowiednim spadkiem, a także zastosowaniu odpowiedniego materiału podkładowego i drenażowego. Ma to na celu zapobieganie zamulaniu się rur i odpowiednie odprowadzanie wody do ujścia lub zbiornika.

Nasi partnerzy

Życzymy pięknego dnia!

Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy do kreatywnej współpracy.

ZADZWOŃ TERAZ